Gofrokartonas – kas tai? Tipai.

kas-yra-gofruotas-kartonas-tipai

Gofrokartonas? Kokie jo tipai? Kaip pasirinkti tinkamą pakuotę iš gofrokartono? Tai klausimai kylantys daugeliui, kuriems prireikia pakuočių ir pakavimo sprendimų savo produktams. Pateikiame glaustą, bet aiškią informaciją padedančią greit susigaudyti gofrokartono “pasaulyje”.
Gofrokartonas – itin ekologiška medžiaga gamtai, gaminamas klijuojant vieną ar kelis banguotus (kitaip gofruotus) lakšto sluoksnius tarpusavyje.  Pagal sluoksnių kiekį nusakomas gofruoto kartono tipas: dvisluoksnis, trisluoksnis (F, E, B, C) penkiasluoksnis (BE, BC) gofrokartonas.

Gofrokartono
Tipai:

Dviejų sluoksnių gofrokartonas

dvisluoknis-gofrokartonas

Kartonas, kurį sudaro vienas plokščias sluoksnis, o kitas – banguotas (gofruotas) kartono sluoksnis. Banguotas (gofruotas) kartono sluoksnis atlieka apsauginę funkciją. Tačiau šis tipas rečiau naudojamas populiarių pakuočių gamybai, dažniausiai pasirenkama norint supakuoti ir transportuoti didelius trapius gaminius. Pasirinkus šį dviejų sluoksnių gofrokartono tipą apsaugosite gaminius nuo mechaninių pažeidimų.

Trijų sluoksnių gofrokartonas

trijų-sluoksniu-gofrokartonas

Populiariausias ir dažniausiai naudojamas gofrokartono tipas pakuočių gamyboje. Šis tipas gaminnamas iš dviejų plokščių ir vieno banguoto (gofruoto) kartono sluoksnio. Trijų sluoksnių gofrokartono tipo storiai svyruoja nuo 1,1 mm iki 5,5 mm.

Atsižvelgiant į profilio aukštį, gofrokartono tipai žymimi raidėmis: A, C, B, E, F. Patys populiariausi iš jų E, B, C tipai.

E – trisluoksnio gofrokartono profilio (dar kitaip “mikrogofra”) dažniausiai gaminamos pakuotės nedidieliems, nesunkiems produktams, gaminiams. Pavyzdžiui: kosmetikos, parfumerijos, rankdarbių, kitos lengvos pramonės, maisto išsinešimo gaminiams pakuoti. Rekomenduojama rinktis šį profilį užsakant pakuotę su spauda. Dėl itin lygios E tipo gofrokartono plokštumos, spauda kokybiškiausiai pasidengia ant pakuotės.

B ir C– trisluoksnio gofrokartono profilio gaminamos pakuotės pasižymi patvarumu, tvirtumu, apsaugo supakuotus gaminius nuo mechaninių pažeidimų, smūgių, spaudimo. Dėl šių savybių puikiai tinka įvairių gaminių saugiam supakavimui bei transportavimui.

Penkių sluoksnių gofrokartonas

penkiu-sluoksniu-gofrokartonas-pakobaze

Penkiasluoksnį gofrokartoną sudaro net penki sluoksniai. Akivaizdu, kad šis tipas yra vienas iš tvirčiausių. Atsižvelgiant į banguoto kartono profilių aukštį, žymima sutartinėm raidėm BE, BC. Net penki sluoksniai kartono pakuotėm ar kitai produkcijai suteikia ypatingą tvirtumą, kuris saugos nuo pažeidimų, išlaikys didelius ir sunkius gaminius transportuojant.

Reikalinga konsultacija? Susisiekime